Witraże sakralne / kościelne

Witraże kościelne powstają nie tylko na potrzeby obiektów sakralnych – katedr, kościołów i kaplic – ale również na potrzeby wszelkich obiektów około sakralnych, takich jak probostwa, domy parafialne i rekolekcyjne, domy pogrzebowe oraz elementy dekoracyjne o tematyce sakralnej.

W naszej pracowni od lat powstają mało- i wielkoformatowe witraże sakralne do różnych zastosowań. Projektujemy i wykonujemy wielkogabarytowe witraże do kościołów i kaplic oraz mniejsze prace na potrzeby organizacji kościelnych i przykościelnych.

Wszystkie witraże sakralne wykonujemy ręcznie przy użyciu wysokiej jakości szkieł barwionych w masie. Do dyspozycji posiadamy szeroką gamę kolorystyczną barwników oraz szkło o zróżnicowanej fakturze, dzięki czemu możemy uzyskiwać niepowtarzalne efekty wizualne. Zależnie od realizowanego projektu oraz życzenia Klienta poszczególne elementy witraży łączymy ze sobą metodą tradycyjną na dwuteownikach ołowianych lub metodą Tifanny.

Wykonujemy projekty własne oraz prace na specjalne zamówienie w oparciu o indywidualny projekt Klienta z zachowaniem zadanej kolorystyki, kształtu i wymiarów.